Корисна інформація

Корисна інформація

Ми всі сьогодні стежимо за зміною тарифів, які все зростають і зростають. Відповідно зростають і наші витрати на опалення. А ось зарплати, на жаль, немає. Ми більш ретельно починаємо рахувати наші витрати і щосили намагаємося витрачати гроші усвідомлено.

Підрахувати вигоду від використання теплового насоса не так вже й складно. Але головне, що дозволяє економити при використанні теплового насоса Dewix, це високі показники коефіцієнта ефективності, які становлять від 3,5 до 4,5. Спробуємо показати вигоду на прикладі: якщо Ви використовуєте тепловий насос на 12 кВт, то потрібно платити не за 12 кВт, а всього за 2.8 кВт. Такий тепловий насос споживає в 4.22 рази менше ніж потужність, яку Ви отримуєте на виході.

Тепер підрахуємо витрати у грошах:

Тариф на газ складає 6.879 грн./1 кубометр (http://index.minfin.com.ua/tarif/gas.php). З одного кубометра газу ми матимемо від 31.8 до 34.02 МДж тепла, залежно від якості газу. Візьмемо навіть найкращий варіант 34.02 МДж. Якщо опалювати будинок сучасним казаном, що має ККД 90%, то 34.02 МДж * 0.9 = 30.6 МДж. При переведенні у квтч ми отримуємо: 30.6/3.6 = 8.5 квтч. Виходить, що 1 квтч нам коштує 81 копійку (6.879 грн/8.5 квтч = 0.81, тобто 81 коп).

Тариф на електрику при однозонному обліку становить 71.4 коп., а нічний тариф при двозонному обліку ще вдвічі менший (http://kyivenergo.ua/ru/odnozonni_lichilniki). Навіть якщо рахувати за стандартним тарифом і взяти найменший коефіцієнт ефективності Сміття 3.5, то вартість квтч виходить 20.4 коп!!! (71.4 грн / 3.5 = 20.4 коп)

Виходить, що за опалення газом Ви заплатите 81 коп. за кВтч, а при встановленні теплового насоса – всього 20.4 коп! Економія виходить у 3.97 разу! Це навіть без урахування нічного тарифу!

Геотермальний насос DeWix зроблений дуже надійним. Його термін служби може бути 20 років! Ми розуміємо, що в це складно повірити, адже у наш час усі намагаються заощадити на комплектуючих і при цьому дорожче щось продати. Ми не йдемо цим шляхом. Нам, як українському виробнику, і так набагато складніше здобути довіру покупця. Якими ми б не були патріотами, але більшість з нас воліють все ж таки купувати імпортну техніку, вважаючи її більш надійною. Найчастіше так і є. Німецькі теплові насоси і справді дуже якісні та надійні.

Але якщо в Україні зібрати тепловий насос із таких самих комплектуючих, які застосовуються в європейських аналогах, то вийде не гірше. Звичайно, якщо збірку будуть проводити кваліфіковані фахівці.

Тепловий насос «DeWix» оснащений різними видами захисту, що дає можливість компресору та теплообмінникам служити довго. Якщо встановлення теплового насоса здійснюється правильно, а також за дотримання правил експлуатації, прописаних в інструкції, геотермальний насос прослужить Вам кілька десятиліть.

Почнемо з того, що правильно змонтована геотермальна система не потребує жодного обслуговування. Винятком є геотермальні системи опалення типу вода-вода. Через воду з підвищеним вмістом заліза можуть виникнути проблеми з водозабірними свердловинами та випарником. Ось його й потрібно іноді промивати. Технічний огляд та сервісне обслуговування здійснюється спеціалістом сервісної служби 1 раз на рік перед початком опалювального сезону. Технічний огляд є чисткою фільтрів, перевіркою всіх запірних і регулюючих елементів, а також чисткою випарника. Вартість робіт до тисячі гривень, гарантійний термін служби такого теплового насоса теж 3 роки, але за умови сервісного обслуговування, зате такого типу система коштує набагато дешевше через відсутність великої кількості свердловин. Обладнання саме по собі дуже надійне, а якщо і вийде з ладу, то тільки через неправильну установку теплового насоса. Тому монтаж, підключення, запуск, налагодження та регулювання обладнання має виконуватися лише фахівцями, які пройшли підготовку. За такої умови гарантія складає 3 роки з моменту покупки. Гарантійні зобов’язання поширюються лише на тепловий насос. Після закінчення гарантійного періоду можливе укладання договору щодо додаткового сервісного обслуговування, яке полягає у періодичному контролі за параметрами роботи системи один раз на рік вартістю 400 грн.

Геотермальний насос має коефіцієнт ефективності СОР (Coefficient of Performance), який визначається шляхом обчислення відношення отриманого тепла до витраченої електроенергії. Відповідно, вищий коефіцієнт свідчить про ефективнішу роботу теплового насоса.

Простіше кажучи, коефіцієнт ефективності насоса дає Вам зрозуміти, у скільки разів ви економитимете електроенергію. Наприклад, якщо СОР становить 4.32, то маючи 8-ми кіловатний геотермальний насос, Ви платитимете не за 8 кВт, а 8/4.32= 1.85 кВт.

Заради справедливості, слід зазначити, що коефіцієнт ефективності – величина нестабільна. Вона залежить від багатьох факторів: конструкція самого теплового насоса, правильне встановлення теплового насоса, пусконалагодження, режим його роботи та умови експлуатації.

Максимально ефективним тепловим насосом буде при використанні таких опалювальних приладів, як: великі радіатори, теплі підлоги, теплі стіни, файнколи. Дані опалювальні прилади не вимагають високих температур теплоносія, тому коефіцієнт ефективності виходить максимально високим.

Не рекомендується тривала робота теплових насосів за температури понад 55С, до того ж у такому режимі СОР буде досить низьким, відповідно й витрати на електроенергію зростуть.

Тепловий насос «DeWix» займає досить мало місця, його розміри: ДВШ: 5011051 см. Багато виробників роблять теплові насоси у горизонтальному виконанні. Але наші фахівці розробили конструкцію таким чином, щоб вона розміщувалася вертикально та займала максимально мало місця. Так при вертикальному розташуванні Вам буде зручніше користуватися функціями дисплея, не знадобиться сидіти на колінах і виставляти температуру.

За розміром геотермальний тепловий насос нагадує зменшену копію холодильника, рівень шуму в нього також аналогічний. Тим не менш, хоч тепловий насос і має компактні розміри, і досить тихо працює. Зазвичай встановлення теплового насоса проводиться в будь-яких нежитлових приміщеннях, таких як суміщена з будинком прибудова з гаражем, котельня, комора. Так роблять з тих міркувань, що, крім самого теплового насоса, додаткове місце може знадобитися для бойлера непрямого нагріву, теплоакумулятора.

Процес встановлення геотермального насоса займає в середньому 2-3 тижні. У ці терміни виконується повний комплекс робіт із встановлення теплового насоса – починаючи від буріння свердловин до введення насоса в експлуатацію.

Для початку наші фахівці виїжджають до Вас на ділянку, оцінюють ступінь утеплення будинку, систему опалення, вивчають місце для буріння свердловин та визначають необхідну потужність насоса та кількість свердловин, які доведеться пробурити для того, щоб геотермальний тепловий насос працював максимально ефективно. Укладається договір. Вноситься передплата – 50%. Після цього фахівці компанії DeWix починають бурити свердловини та опускати в них геотермальні зонди. Прокопуються траншеї і всі зонди з’єднуються в колекторному вузлі. Геотермальний контур тестується, за фактом отримання необхідних показників відбувається монтаж теплового насоса і підключення опалювальної системи до нього. Наступний етап – введення насоса в експлуатацію. Виготовляється процес пусконалагодження та геотермальна система опалення готова! Протягом першого місяця експлуатації (саме експлуатації, а не установки) ми, звичайно, попередньо погодивши, виїжджаємо до Вас на об’єкт і ще раз перевіряємо, чи все коректно працює, переконуємось у правильності налаштувань. Ми ретельно контролюємо процес від моменту відбору комплектуючих для теплового насоса до його запуску. Тому наш тепловий насос прослужить Вам довгі роки, а Ви отримаєте офіційну гарантію 3 роки!

Якщо у Вас вже впорядкована ділянка – це не проблема. Ми також виконуємо роботи власними малогабаритними установками. Установка теплового насоса «Dewix» не вимагає обов’язково застосовувати важку техніку, таку як екскаватори та бурові машини, тому Ваша ділянка максимально збереже свій чудовий вигляд. Бурові установки монтуються безпосередньо на ділянці, а копання може проводитись і вручну. Встановити тепловий насос у будинку, в якому Ви живете, не складе проблеми.

Тепловий насос споживає в середньому від 500 до 1000 кВт * год на місяць із витрати на 100 кв. Витрата на електроенергію звичайно залежатиме від ступеня утеплення будинку, площі вікон, типу та кількості опалювальних приладів. Якщо у Вас вже є будинок, то, знаючи свою фактичну витрату на опалення, Вам легко буде порахувати, скільки потрібно буде платити за опалення при використанні теплового насоса «DeWix». Якщо Ви опалюєте будинок електрикою – витрати на електроенергію скоротяться у 3.5-4 рази. А при переході з газу на геотермальний тепловий насос – вигода буде приблизно у 3,9-4,2 рази!