Принцип роботи теплового насосу

Принцип роботи теплового насосу

Теплові насоси «Dewix» є економічними та легкими в експлуатації. Використання теплового насоса вигідніше у грошовому еквіваленті, порівняно з використанням опалення газом, електрикою, дров’яними казанами. Вартість теплового насоса з його установкою, звичайно, не мала, але водночас це чудова інвестиція. Вартість насоса відіб’ється вже за 2 роки! І Ви почнете суттєво економити гроші на опаленні. Адже ресурс цього пристрою – не менше 20 років!

Надра землі дають нам безкоштовне тепло. Чому ж не використовувати його для своєї вигоди? Тепловий насос завдяки своїй конструкції допомагає використовувати тепло землі та примножувати його у кілька разів!

Принцип роботи геотермального опалення схожий на принцип роботи кондиціонера або холодильника. Основним елементом є тепловий насос – пристрій, який викачує тепло із землі та за його допомогою опалює Ваш будинок. Система складається з двох контурів – внутрішнього та зовнішнього, що з’єднуються між собою тепловим насосом. Внутрішній контур – це традиційна система опалення в будинку – радіатори, тепла підлога і т.д. Зовнішній теплообмінник, який монтується під землею. У ньому циркулює незамерзаюча рідина – розсіл чи антифриз. Ця рідина приймає на себе температуру ґрунту і вже прогріта надходить у геотермальний (тепловий) насос, який і передає це тепло внутрішньому контуру, так і відбувається нагрівання води в радіаторах.

Геотермальний (тепловий) насос – основна складова системи. Цей невеликий розміром з пральну машину агрегат функціонує як холодильник, тільки навпаки. Холодильник переносить тепло зсередини назовні. Тепловий насос переносить тепло, накопичене у ґрунті, у Ваш будинок.

Тепловий насос складається з 4-х основних агрегатів:

  • випарник
  • конденсатор
  • розширювальний вентиль (дросель, знижує тиск)
  • компресор (підвищує тиск)

Ці агрегати пов’язані замкнутим трубопроводом. У системі трубопроводів циркулює холодоагент. У випарнику відбувається процес кипіння холодоагенту за рахунок надходження тепла від теплоносія. Пари, що утворюються від процесу, стискаються компресором, що також супроводжується підвищенням температури, і надходять у конденсатор, де відбувається вже відбір тепла в систему опалення. З конденсатора рідкий, з температурою, що вже знизилася, холодоагент надходить на дросельний клапан, що здійснює автоматичну підтримку процесу кипіння холодоагенту у випарнику. За рахунок одночасної роботи агрегатів теплового насоса і повторення при цьому термодинамічного циклу реалізується постійне нагрівання води до температури, що задається.

Тепловий насос, звичайно, витрачає електроенергію для живлення компресора та насосів, які перекачують теплоносій, але при цьому здобуте із землі тепло в 3-4,5 рази більше, ніж витрачена електроенергія! У цьому полягає вигода! Отримуєте більше в 3-4,5 рази, ніж витрачаєте!